Koolitus HEAD SUHTED – (noortele vanuses 16-21 aastat)

Osalustasu 10 eurot
Registreeri siin

On aeg omandada eluks vajalikud oskused!

Head suhted on iga eduka elu nurgakivi. Need mõjutavad nii noore õpitulemusi, karjäärivõimalusi kui ka isiklikku õnnetunnet. Paraku ei õpetata koolis tihtipeale piisavalt, kuidas suhtlemist, konfliktide lahendamist või empaatiavõimet arendada. 

 “Head suhted” koolitus on loodud selleks, et noored saaksid võimaluse õppida ja harjutada oskuseid, mis muudavad nende elu lihtsamaks, sujuvamaks ja õnnelikumaks. Selles eas omandatud oskused loovad tugeva vundamendi, millele ehitada terve ja edukas elu.

 

“Ma soovin, et mul oleksid olnud need teadmised noorena.”

“Kui keegi oleks õpetanud, kuidas enda tundeid väljendada, konflikte lahendada ja enesekindlalt suhelda, oleks paljud keerulised olukorrad elus palju lihtsamad olnud. See koolitus annab noorele just need oskused, mida igaüks vajaks elus edukalt hakkama saamiseks.”

 

Miks on head suhted tähtsad?

Positiivsed suhted loovad tugeva võrgustiku: ükskõik, kas tegu on sõprussuhete, perekondlike sidemete või tulevaste tööalaste kontaktidega – oskus luua ja hoida häid suhteid aitab noorel tunda end väärtuslikuna. Toetav võrgustik aitab noorel ületada raskusi ning julgustab teda püüdlema oma unistuste poole.

Parema suhtlemisoskusega avaneb rohkem võimalusi: elu jooksul tuleb noorel seista silmitsi erinevate olukordadega: töövestlused, esinemised, meeskonnatöö koolis või töökohal. Noored, kes valdavad suhtlemiskunsti, saavad nendes olukordades paremini hakkama. Nad suudavad end selgelt väljendada, saavutada kokkuleppeid ja luua mulje inimesest, kellele saab loota.

 

Sageli võivad noored olla liiga tagasihoidlikud või vastupidi, liiga pealetükkivad. Koolitus aitab leida tasakaalu enese väljendamise ja teiste austamise vahel, õpetades, kuidas kehtestada ennast lugupidaval ja efektiivsel viisil.

 

Miks osaleda “Head suhted” koolitusel?

Kogenud koolitajad: Meie koolitajad on oma ala eksperdid, kellel on pikaaegne kogemus noortega töötamisel. Nad teavad, kuidas luua õhkkond, kus noored tunnevad end mugavalt, aktsepteerituna ja valmis arenema.

Praktiline lähenemine: Koolituse käigus ei räägita ainult teooriast – noored osalevad aktiivselt aruteludes, rollimängudes ja praktilistes harjutustes. Iga oskus, mida koolitusel õpetatakse, saab kohe läbi proovitud, et see kinnistuks ja oleks hiljem päriselus lihtsam rakendada.

Taskukohane hind: Väike osalustasu 10 eurot tähendab, et koolitus on kättesaadav igale noorele. Väike investeering, mis toob tagasi kordades rohkem väärtust nii noorele endale kui ka tema lähedastele.

Toetav kogemus: Noored saavad kohtuda eakaaslastega, kellega neil on sarnased väljakutsed ja eesmärgid. See loob toetava kogukonna, kus julgetakse jagada oma mõtteid ja õppida koos.

 

“Tänapäeva maailmas on suhtlemisoskus hädavajalik.”

Elu on kiirem ja nõudlikum kui kunagi varem – nii isiklikus kui ka professionaalses plaanis. Suhtlemisoskus on muutunud olulisemaks kui paljud teised õppetunnid. See koolitus valmistab noori ette tänapäeva reaalsuseks.

 

Koolitus sobib igale noorele, kes:

  • Tunneb, et tahaks suheldes kindlam olla;
  • Soovib õppida, kuidas konflikte rahumeelselt lahendada;
  • Tahab luua tugevamaid ja tähendusrikkamaid suhteid;
  • Vajab tuge oma emotsioonidega toimetulekul;
  • Soovib parandada oma üldist suhtlemisoskust.

Lapsevanem, see on sinu võimalus toetada oma last!

Iga lapsevanem soovib oma lapsele parimat. Selle koolituse kaudu annad oma noorele kaasa väärtuslikud oskused, mis aitavad tal enesekindlamalt tulevikku astuda. See on kingitus, mis kannab vilja kogu elu – olgu selleks siis tugevamad peresuhted, paremad sõprussuhted või edukas karjäär.

Anna oma lapsele võimalus kasvada enesekindlamaks, õppida paremini suhtlema ja luua tugev vundament edasiseks eluks!

 

Koolitajad: Liia Kanemägi ja Jaanus Viese

Ajakava: 
11:30 – 12:00 kogunemine
12:00 – 14:00 koolitus
14:00 – 14:45 lõunapaus
14:45 – 17:00 koolitus

Hind: 10 eurot. Sisaldab ühte kohapeal toimuvat koolituspäeva, lõunasööki ja 1,5 tundi online jätkukohtumist (aeg lepitakse kokku osalejatega)

Toimumiskoht: Viimsi noortekeskus, Randvere tee 9, Haabneeme

Lisainfo: Liia Kanemägi, liia.kanemagi@tervikharidus.ee.

 

Korduma kippuvad küsimused:

  1. Millised oskused või teadmised minu laps koolituselt saab?
    Koolitus annab noorele praktilised oskused, kuidas paremini suhelda, mõista oma emotsioone ja käituda keerulistes olukordades. Samuti õpivad osalejad, kuidas enesekindlalt seista enda vajaduste eest ilma konflikte tekitamata ja kuidas luua häid suhteid.
  2. Kas koolitus sobib ka väga häbelikule või introvertsele noorele?
    Absoluutselt! Koolitus on loodud toetavas ja sõbralikus õhkkonnas, kus igaüks saab osaleda omas tempos. Häbelikele noortele on see suurepärane võimalus arendada enesekindlust ja proovida uusi oskusi turvalises keskkonnas.
  3. Kuidas toimub koolitus – kas see on rohkem loengu vormis või praktiline?
    Koolitus on väga praktiline. Kuigi jagame ka teoreetilisi teadmisi, teeme palju harjutusi ja arutelusid, et oskusi kohe kasutada. See aitab noortel õpitut paremini omandada ja igapäevaelus rakendada.
  4. Kui suur on grupp? Kas mu laps saab individuaalset tähelepanu?
    Grupp on piisavalt väike, et iga osaleja saaks vajalikku tähelepanu. Koolitaja jälgib, et kõigil oleks võimalus kaasa rääkida ja küsimusi küsida.
  5. Kas minu laps peab jagama isiklikke lugusid või kogemusi teistega?
    Ei, jagamine pole kohustuslik. Noored saavad osaleda nii, nagu neile sobib – kuulates, kaasa mõeldes või oma mõtteid avaldades. Kõik toimub vabatahtlikkuse alusel ja toetavas õhkkonnas.
  6. Kas osalustasu (10 eurot) hõlmab kõike, või tuleb lisakulusid?
    Osalustasu sisaldab kõike vajalikku – koolitust, toitu ja muid vajalikke ressursse. Lisakulutusi ei ole.

Kui teil on veel küsimusi, võtke julgelt ühendust!

liia.kanemagi@tervikharidus.ee

 

Projekti “Tõhusa enesejuhtimise ja koostöö õppeprogramm noortele” partneriks on Rae Noortekeskus. Projekti eesmärk: varustada noori vajalike oskuste, teadmiste ja strateegiatega, mis toetavad nende isiklikku ja professionaalset arengut.