Ärevusega toimetulek ja hea une tehnikad (noortele)

Osalustasu 10 eurot
Registreeri siin

Kas teie laps tunneb end sageli ärevalt või kannatab unetuse käes?
Tänapäeva kiire elutempo ja kasvavad nõudmised panevad noored tihti proovile. Koolisurve, sotsiaalne ärevus ja pidev stress võivad mõjutada nende vaimset heaolu ja une kvaliteeti. Meie koolitus annab noortele praktilised tööriistad

“Koolitus on vajalik, et noored saaksid teadlikult arendada oma vaimset heaolu. Ärevus ja unetus ei pea olema elu osa, kui on olemas õiged tööriistad ja teadlikkus, kuidas nendega toime tulla.”

Kellele koolitus on mõeldud?

  • Noortele, kes tunnevad end ärevana ja vajavad tuge stressiga toimetulekul
  • Neile, kes soovivad parandada oma und ja vaimset heaolu
  • Noortele, kes soovivad enesekindlamalt tulevikuga silmitsi seista

Pärast koolitust: 

  • “Mul on nüüd konkreetsed tööriistad, mida kasutada, kui tunnen ärevust.”
  • “See aitas mind rohkem, kui ma ootasin.”
  • “Miks ma ei teadnud neid asju varem?”
  • “Ma tunnen end palju rahulikumalt ja paremini magan.”

“See koolitus on igale noorele oluline, et elus hakkama saada, sest me kõik puutume varem või hiljem kokku ärevuse ja unetusega.”

Koolitajad: Marika Aalja ja Jaanus Viese

Marika on õpetaja ja koolitajana töötanud üle 30 aasta. Ta on koolitanud ja nõustanud üle 300 kooli ja lasteaia. Igapäevaselt töötab ta põhikooli direktorina ja on Tuleviku Hariduse SA juhataja.

Jaanus on üle 25 aasta tegutsenud koolitajana õpetades kliendisuhteid, loodusehitust ja inimese sisemaailma korrastamist. Jaanus on litsentseeritud Practical Consciousness õpetaja.

Koolituse ajakava: 
11:30 – 12:00 kogunemine
12:00 – 14:00 koolitus
14:00 – 14:45 lõunapaus
14:45 – 17:00 koolitus

Toimumiskoht: Viimsi Noortekeskuse ruumides (Randvere tee 9, Haabneeme alevik, Viimsi vald)

Hind: 10 eurot. Sisaldab ühte kohapeal toimuvat koolituspäeva, lõunasööki ja 1,5 tundi online jätkukohtumist (aeg lepitakse kokku osalejatega)

 

Korduma kippuvad küsimused:

  • Millised konkreetsed oskused ja teadmised minu laps koolituselt saab?

Koolitus keskendub praktilistele tehnikatele ärevuse leevendamiseks, emotsioonide juhtimiseks, stressiga toimetulekuks ja parema une saavutamiseks. Pärast koolitust oskab noor kasutada igapäevaseid tööriistu, mis aitavad tal pingeid vähendada ja enesekindlust suurendada.

  • Kuidas on koolitus üles ehitatud? Kas see on ainult loeng või ka praktiline?

Koolitus on väga praktiline. Noored teevad harjutusi, õpivad tehnikaid ja saavad neid kohe kasutada. Teooria on lihtne ja kaasahaarav ning keskendub reaalse elu probleemidele.

  • Kuidas see koolitus aitab mu last pikaajaliselt?

Koolituse käigus omandatud oskused on pikaajalised. Noor saab tööriistad, mida kasutada kogu elu, et tulla toime stressi, ärevuse ja muude väljakutsetega.

  • Kuidas on tagatud noorte turvalisus ja heaolu koolituse ajal?

Koolitus toimub turvalises ja sõbralikus keskkonnas Viimsi Noortekeskuses. Koolitajad pööravad suurt tähelepanu noorte heaolule ning kõik tegevused on läbimõeldud ja toetavad.

  • Mis juhtub, kui minu laps ei tunne end grupis mugavalt?

Koolitajad on kogenud noortega töötajad, kes oskavad luua toetava ja avatud õhkkonna, kus igaüks tunneb end mugavalt. Osalemine on vabatahtlik ning lapsel on võimalus teha harjutusi ka individuaalselt.

  • Mis on koolituse hind ja mida see sisaldab?

Koolituse osalustasu on 10 eurot. Hind sisaldab ühte koolituspäeva koos lõunasöögiga ja 1,5-tunnist online jätkusessiooni, mis toimub hiljem.

  • Kas toimumiskohta on lihtne jõuda?

Koolitus toimub Viimsi Noortekeskuses, mis on kergesti ligipääsetav nii auto kui ühistranspordiga.

  • Kas koolitus sobib ka noorele, kes ei ole ärevusega otseselt hädas, aga tahab enesearengut?

Jah, koolitus sobib suurepäraselt ka noortele, kes soovivad enesekindlamaks ja teadlikumaks saada. Tööriistad on kasulikud kõigile, kes tahavad oma vaimset heaolu parandada.

  • Kui mu laps on introvertne, kas ta tunneb end grupis hästi?

Koolitajad loovad turvalise keskkonna, kus igaüks saab osaleda endale sobival viisil. Introvertidel on võimalik harjutusi teha ka oma tempos või osaleda vähem aktiivselt.

  • Kas minu 14-aastane noor saab osaleda, kui vanusepiirang on 16–21?

Kuigi koolitus on suunatud vanusele 16–21, ei tähenda see tingimata, et 14-aastane noor ei saaks osaleda. Koolituse sisu ja meetodid on loodud vanuserühma 16–21 jaoks, arvestades nende arengutaset ja tüüpilisi väljakutseid. Kui teie noor on küps ja suudab keskenduda ning kaasa töötada, võib ka temale see suurepäraselt sobida.

 

Kursus on välja töötatud Practical Consciousness meetodile tuginedes.

Projekti “Tõhusa enesejuhtimise ja koostöö õppeprogramm noortele” partneriks on Rae Noortekeskus. Projekti eesmärk: varustada noori vajalike oskuste, teadmiste ja strateegiatega, mis toetavad nende isiklikku ja professionaalset arengut.