“Ma lähen vähem närvi ja kui see juhtub, saan palju rutem rahulikuks tagasi.”
“Ma oskan muutuda pealtvaatajaks ja ei upu enam oma muretsemisse, kuidas kõik võib minna.”
“Ma saan aru, kui mul on lollid mõtted peas, mis ei aita mul teha seda, mida ma tegelt suudan”
“Kui keegi teine on mingis hullus tujus, siis ma ei võta seda enam südamesse, sest ma tean, et kui tugev emotsioon on peal, siis sa ei ole sina ise”
Nii kirjeldavad kursusel AVASTA ISEENNAST õpitu kasutamist selle juba läbinud noored.
Kursus õpetab, kuidas on võimalik ärritusest vabaneda. Seisata oma paha tuju. Saata muretsemine puhkusele, et seejärel omi asju rahulikult edasi ajada. Kuidas olla kergust loov kaaslane, kes mõistab kuidas toimida, kui kehv meeleolu on ka sõbra ülevõtnud.
Kuidas aidata noorel inimesel ennast ja oma kaaslasi paremini mõista?
Tervikhariduse kursus AVASTA ISEENNAST avardab noore võimet märgata, mis toimub tema sees ja kuidas see mõjutab tema igapäevaseid tegevusi ja suhteid teiste inimestega. Mõnusas ja pingevabas õhkkonnas õpitakse:
Kohtumised on vaheldusrikkad ja praktilised. Palju kasutatakse mängulisi võtteid ja omavahelist koostööd info elavdamiseks. Et õpitu kinnistuks ja muutused saaksid nähtavaks, sisaldab lühike kursus lihtsaid koduseid harjutusi.
Kursuse juurde kuulub virtuaalne klassituba, kuhu saab sisse logida, et olulisi teadmisi ja tehnikaid endale sobival ajal üle vaadata.
Kui kursus jääb mingil põhjusel enne lõppu pooleli, anname noorele võimaluse lõpetada kursus koos järgmise grupiga, kus on vabu kohti.
Jätkupäevade jooksul (nii online kui ka kohapeal) kordame üle tehnkad, vaatame detailsemalt teemasid, mis noori kõnetavad.
Liia on 5.-8. klasside koolitaja. Ta on praktiseerinud Practical Consciousness teadmisi juba 10 aastat ja olnud noortele suunatud kursuste väljatöötamise juures nende algusest peale. Liia usub siiralt, et Practical Consciousness teadmised aitavd noori toime tulla muutustega igal tasandil – nii isiksuseks sirgumise perioodil kui ka muutuste keskel ühiskonnas. “Me tahame lapsevanematena kõik, et lapsed oleksid iseseisvaks eluks hästi ettevalmistatud ja need teadmised on selleks hea vundament,” usub Liia.
Liia on lisaks pedagoogi kutseõpingutele lõpetanud ka EMTA Lavakunstikooli näitleja erialal ning töötab ka hetkel vabakutselise näitleja ning draamaõpetajana. Ta on aastaid tegelenud rakenduslike teatrivormide uurimise ja praktiseerimisega, sest usub, et teater pakub meile suurepäraseid tööriistu, et uurida elu, milles me elame, muutes teadmiste omandamise seejuures huvitavaks ning isiklikuks kogemuseks.
Loe pikemalt Liia kohta SIIT.